Kurumsal

Sızdırmazlık ve yapıştırıcı ürünleri sektöründe öncü markalardan biri olan ABC Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş., 2007 yılında faaliyetlerine başladı.

ABC Kimya Sanayi ve Dış Tic. A.Ş., İstanbul Silivri’de bulunan üretim tesislerinde akrilik, silikon, hibrit esaslı mastiklerin yanı sıra inşaat ve endüstriyel imalat sektörlerinde kullanılan muhtelif yapıştırıcıları üretmektedir. ABC Kimya Sanayi ve Dış Tic. A.Ş., geniş ürün portföyü ile, Türkiye pazarının yanında yaklaşık 40 ülkede bulunan müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler de üreterek ihracat gerçekleştiren, yapıştırıcı ve sızdırmazlık hedef pazarının Türkiye’deki önde gelen üreticilerinden biridir.

Deneyimli ve tecrübeli ekibi ile birlikte üstün kalitede ürünler ve hizmet sunan ABC Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.’nin geniş ürün yelpazesinin içinde silikonlar, akrilik mastikler, poliüretan köpükler, PU mastikler, hibrit mastikler, mermer yapıştırıcılar, genel maksatlı yapıştırıcılar, kimyasal dübel(ankraj) bulunmaktadır.

2017 senesinde yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılar sektörünün İsviçre merkezli dünya lideri Sika Grubu’nun bünyesine katılan ABC Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. sızdırmazlık ürün grubundaki pazar konumunu daha da güçlendirerek ihracat ağını daha da genişletmiştir.